TP-LINK představuje adaptér TL-WPA281 pro přenos dat po elektrických rozvodech i bezdrátové síti

TP-LINK představuje adaptér TL-WPA281 pro přenos dat po elektrických rozvodech i bezdrátové síti

Česká republika, Praha – 3 5. 2012 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, uvádí na český trh powerline adaptér TL-WPA281 s podporou přenosu dat po elektrických rozvodech i bezdrátové síti. Uživatelé tak mohou snadno zavést připojení k internetu do každé místnosti v domě - i tam, kam se nedostane bezdrátový signál, a to bez nutnosti natahování dodatečných kabelů.

Díky pokročilé technologii HomePlug AV zaručuje adaptér TL-WPA281 uživatelům stabilní a rychlý přenos dat po elektrických rozvodech rychlostí až 200 Mbit/s na vzdálenost 300 metrů. Zabudovaná technologie QoS pro řízení provozu zabezpečí bezproblémový chod různých činností, jako je streamování HD videa, hraní her či VoIP telefonování.

Vestavěné bezdrátové rozhraní podporuje standard 802.11n a nabízí maximální teoretickou přenosovou rychlost až 300 Mbit/s, díky čemuž mohou uživatelé jednoduše rozšířit bezdrátovou síť do dalších místností připojením adaptéru k elektrickým rozvodům.

Snadné zabezpečení stisknutím jediného tlačítka

Aby byla vaše data v elektrických rozvodech v bezpečí, nabízí adaptér TL-WPA281 silné šifrování dat pomocí 128bitové šifry AES. Nastavení zabezpečení je velmi snadné a zabere jen chvíli. Stačí připojit adaptéry k elektrické zásuvce, poté k datové síti a stisknout tlačítko pro šifrování (párování). Adaptéry se automaticky nastaví a zabezpečí vámi přenášená data.

Bezdrátové rozhraní je vybaveno funkcí WPS pro připojení klienta k bezdrátové síti pouhým stisknutím příslušného tlačítka. Automaticky se tak naváže připojení zabezpečené prostřednictvím WPA2, které je výrazně bezpečnější než zastaralé zabezpečení WEP. Připojení je díky podpoře WPS velmi rychlé a snadné, zároveň si uživatelé nemusí pamatovat žádné heslo.

Pokročilá technologie QoS pro řízení provozu na síti umožňuje uživatelům provozovat několik aplikací současně bez jakýchkoli omezení. Uživatelé si mohou zvolit, jaký druh provozu chtějí na síti upřednostnit – zda surfování po webu, online hry, audio, video či VoIP telefonáty.

Adaptér TP-LINK TL-WPA281 lze zakoupit v síti autorizovaných distributorů a prodejců společnosti TP-LINK za doporučenou maloobchodní cenu 1299 Kč včetně DPH. Spárovat jej můžete s modelem TP-LINK TL-PA211 nebo s adaptérem TP-LINK TL-PA251, jež zároveň integruje zásuvku pro napájení dalších zařízení.

Vlastnosti adaptéru TL-WPA281

  • Podporuje standard HomePlug AV a umožňuje přenos po elektrickém okruhu rychlostí až 200 Mbit/s na vzdálenost 300 metrů.

  • Rychlost přenosu po bezdrátové síti dosahuje díky standardu 802.11n až 300 Mbit/s.

  • Snadné zahájení 128bitového šifrování AES k zabezpečení komunikace přes elektrickou síť stiskem tlačítka párování (Pair) na adaptéru.

  • Integrovaná technologie QoS umožňuje plynulé vysílání datového proudu videa, hraní online her a používání dalších aplikací náročných na rychlou odezvu a datový tok.

  • Díky použití technologie Plug and Play nevyžaduje konfiguraci.

  • Snadné připojení klienta k vytvořené bezdrátové síti díky technologii WPS.

  • Podporuje vysílání IP multicast pomocí protokolu IGMP, optimalizuje vysílání datového proudu IPTV.

 

Technické specifikace adaptéru TL-WPA281

Hardwarové specifikace

Standardy a protokoly

HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u,IEEE802.11b/g/n

Rozhraní

1 x 10/100Mbit/s LAN port

Typ zásuvky

EU, US, UK, AU

Tlačítka

Tlačítko pro párování, tlačítko pro WPS

Indikátory LED

PWR, PLC, ETH, WIFI

Rozměry (š x h x v)

105 x 58 x 40 mm

Spotřeba energie

< 6 W

Dosah

300 metrů po elektrickém okruhu

 

Softwarové specifikace

Modulace

OFDM

Šifrování

128 bitové AES, WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK

 

 

Ostatní

Certifikace

CE, FCC, RoHS

Obsah balení

Adaptér TL-WPA281

Ethernetový kabel

Disk CD s prostředky
Příručka pro rychlou instalaci

Systémové požadavky

Windows 2000/XP/2003/Vista, Windows 7, Mac, Linux

Nároky na prostředí

Provozní teplota: 0 ℃ - 40 ℃
Teplota pro uskladnění: -40 ℃ - 70 ℃
Provozní vlhkost: 10 % - 90 % nekondenzující
Vlhkost při uskladnění: 5 % - 90 % nekondenzující