Tapo C212: Domácí Wi-Fi kamera, která hlídá ve dne v noci

Sleduje vše, co je třeba

 

Domácí Wi-Fi kamera Tapo C212 zaujme nejen svým novým designem v elegantním bílém provedení, ale i svojí univerzálností. Lze ji položit na jakoukoliv pevnou podložku a nechat pracovat. Díky objektivu, který se otáčí vodorovně v rozsahu 360° a svisle v rozsahu 114°, jsou neviditelná místa eliminována na minimum, a díky 2K rozlišení (2304 x 1296 px) poskytuje křišťálově čistý obraz.

 

Všechny důležité události však dokáže zachytit i v noci. Infračervené vidění s vlnovou délkou 850 nm podporuje automatický barevný filtr. Při slabém osvětlení zaznamená dění ve vzdálenosti až 10 metrů.

 

Kamera dokáže v případě detekce pohybu okamžitě rozeslat upozornění na chytré telefony prostřednictvím aplikace Tapo. Lze si ale nastavit vlastní preference notifikací, a tak je možné třeba vynechat upozornění na pohyb domácího mazlíčka. Pokud si zákazník předplatí službu Tapo Care, může dostávat informace například při zaznamenání dětského pláče.

 

Tapo C212 je chytrým pomocníkem ve všech směrech. Jakmile zaznamená pohyb, objekt snímá pomocí otáčivého objektivu, dokud jej neztratí z dohledu. Výrobce ale myslí i na soukromí, a proto umožňuje blokovat určité zóny, kde nechcete, aby byl pořízen záznam. Typicky jde o části ložnice nebo obývacího pokoje.

 

Praktický doplněk kamery představuje možnost obousměrné komunikace v reálném čase. Tapo C212 má integrovaný kvalitní mikrofon i reproduktor, který lze využít třeba při pozdravení dětí, spolubydlících, ale i k utěšení domácích mazlíčků. Užitečná je i funkce hlasových asistentů Amazon Alexa nebo Google Assistant.

 

Ještě chytřejší řešení

 

Dění přímo před objektivem kamery lze sledovat v reálném čase ze dvou chytrých telefonů současně. Zpětně je možné si záznamy prohlédnout buď využitím zpoplatněné služby Tapo Care, která je ukládá po dobu 30 dnů na bezpečné šifrované úložiště, anebo si je lze stahovat na microSD kartu s kapacitou až 512 GB.

 

Aplikace Tapo dostupná v češtině i slovenštině pro Android a iOS zaručuje rychlou a jednoduchou instalaci kamery. Z aplikace lze přístroj ovládat, sledovat živé dění před objektivem a provádět další operace, ale také spravovat další zařízení pro chytrou domácnost z rodiny Tapo. Nová třetí verze aplikace navíc podporuje i produkty značky Kasa.

 

Klíčové vlastnosti kamery TP-Link Tapo C212:

 

  • Vysoké 2K rozlišení (2304 x 1296 pixelů)
  • Pokročilý noční režim s dosahem až 10 metrů
  • 360° vizuální pokrytí
  • Detekce pohybu a okamžité notifikace
  • Přesné sledování pohybu
  • Obousměrná komunikace
  • Lokální nebo cloudové úložiště
  • Zóny soukromí
  • Hlasové ovládání
  • Možnost připojení přes Wi-Fi nebo ethernetový port