TP-Link představuje Smart monitor pro měření teploty Tapo T315

Pokročilý senzor T315 vyniká přesností měření vnitřní teploty a vlhkosti v reálném čase (±0,3 °C a ±3 %). Uživatel zjistí aktuální hodnoty pohledem na jasný a přehledný 2,7palcový e-ink displej, který je čitelný i z velmi ostrých úhlů a má velmi nízkou spotřebu. Na obrazovce se zároveň ukazují emotikony, jež slouží jako rychlé indikátory správné úrovně teploty. Dále je zobrazen signál a stav AAA baterií. Ty jsou součástí balení a díky nízké spotřebě vydrží až 1 rok, protože senzor jejich energii využívá jen pro změnu informace na displeji a pro nízkofrekvenční komunikaci s hubem.
 

Senzor vyniká vysokou mírou automatizace. Jakmile hodnoty vybočí z přednastavených rozsahů, spustí alarm na hubu H100 a odešle upozornění do aplikace Tapo, která je zdarma dostupná pro Android a iOS. Ve spojení s chytrou zásuvkou, například Tapo P110, může také zautomatizovat vaše další zařízení, aby na aktuální stav reagovala například spuštěním topení, když teplota v interiéru klesne příliš nízko, nebo naopak. Další možností je automatické spouštění zvlhčovačů či odvlhčovačů, když se hodnoty vlhkosti dostanou mimo stanovený rozsah. Samozřejmostí je i ukládání historických dat a grafů o teplotě i vlhkosti.
 

Tapo T315 se velice snadno instaluje. Stačí do něj vložit baterie a postavit jej na stůl, parapet nebo na jinou rovnou plochu, případně se velmi pěkně vyjímá na zdi. K tomu lze využít přiloženou samolepící pásku. Pak už stačí přidat senzor do aplikace Tapo, nastavit si komfortní teploty, úroveň vlhkosti a rozhodnout se, co se bude dít, když se dostanou mimo danou mez.
 

Klíčové vlastnosti Tapo T315:

  • monitoring v reálném čase
  • přehledný displej
  • automatizace s dalšími zařízeními Tapo
  • ukládání dat a vizualizace do grafů
  • snadná instalace
  • pro svou činnost vyžaduje hub Tapo (není součástí balení)
  • malé rozměry (62 x 62 x 24,5 mm)