TP-LINK představuje aplikaci Tether pro pohodlnou správu domácí sítě z iPhonu či iPadu

TP-LINK představuje aplikaci Tether pro pohodlnou správu domácí sítě z iPhonu či iPadu

 

Česká republika, Praha – 27. 6. 2013 – Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, vydává bezplatnou mobilní aplikaci TP-LINK Tether, jež uživatelům zařízení iPhone, iPod Touch a iPad nabídne možnost pohodlné správy domácí sítě.

 

Široká paleta funkcí

Prostřednictvím aplikace lze díky přehlednému uživatelskému rozhraní spravovat a sdílet prostředky sítě, měnit nastavení, přizpůsobit rodičovskou kontrolu nebo aktivovat sdílení multimédií. K dispozici je rovněž přehled základních stavových informací, mezi něž patří například seznam aktuálně připojených zařízení a jejich přístupových práv. Není bez zajímavosti, že aplikace Tether je plně kompatibilní se standardem DLNA, díky čemuž lze na připojených klientských zařízeních přehrávat média uložená na flash disku připojeném ke směrovači.

 

             

 

Rozšiřující se podpora

Aplikace Tether je určena pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad s operačním systémem iOS ve verzi 5.1 nebo novější. Uživatelé ji mohou bezplatně stahovat v online obchodě App Store. Aplikaci Tether v současnosti podporuje čtveřice směrovačů TP-LINK, a sice modely TL-WDR4900, TL-WDR4300, TL-WDR3600 a TL-WDR3500. Díky plánovaným aktualizacím firmwaru se však řada podporovaných zařízení brzy rozroste.

 

Běh sítě pod kontrolou

Pro uživatele byla aplikace Tether navržena tak, aby bez nutnosti složitého nastavování fungovala ihned po instalaci a připojení mobilního zařízení do domácí sítě. V intuitivním rozhraní lze snadno stanovit uživatelské role, jako je administrátor nebo běžný uživatel, což ocení rodiče při kontrole svých dětí nebo správci sítě při monitorování chování připojených uživatelů. K dispozici je rovněž možnost omezení přístupu podle denní doby nebo specifických URL. Díky aplikaci lze také zjistit, která zařízení se ke směrovači připojují a případně zamezit přístup neznámým uživatelům či nenechavým sousedům.

 

Multimédia na dosah

Z hlediska uživatelů bude zřejmě nejžádanější vlastností aplikace podpora standardu DLNA, díky níž mohou ze svých mobilních zařízení běžících na iOS snadno přistupovat k digitálnímu obsahu v rámci sítě. Aplikace Tether zajistí streamování dat, jež nezabírají úložný prostor na mobilním zařízení, ale jsou uložena na USB flash disku či externím pevném disku připojeném přímo ke směrovači.

 

Klíčové vlastnosti:

 

  • Podpora mobilních zařízení iPhone, iPod Touch a iPad běžících na iOS 5.1 nebo novější verzi.
  • Správa domácí sítě, nastavení uživatelských rolí, rodičovská kontrola, omezení přístupu založené na čase nebo doméně.
  • Přehled stavu směrovače, seznam připojených zařízení.
  • Kompatibilita se směrovači TL-WDR4900, TL-WDR4300, TL-WDR3600 a TL-WDR3500 (plánovaná aktualizace firmwaru zajistí podporu také pro další směrovače).
  • Podpora standardu pro poskytování multimediálního obsahu DLNA.
  • Podporované formáty pro streaming audia: AAC, HE-AAC, AMR-NB, FLAC, MP2, MP3, Vorbis, a PCM/WAVE.
  • Podporované formáty pro streaming videa: H.263, H.264 AVC, MPEG-4 SP a FLV.
  • Podporované formáty pro streaming obrázků: JPEG, GIF, PNG a BMP.