TP-Link AX72: Streamujte s novým Wi-Fi 6 routerem v rozlišení až 8K

Streamovat můžete až v 8K!

Jedná se o rychlosti, které jsme si ještě v nedávné době nedokázali ani představit. Jenže nároky na šířku pásma (bandwidth) jsou i u domácího připojení k internetu stále vyšší, což znamená, že se přizpůsobili i výrobci. Jedním z nejflexibilnějších v tomto směru je právě TP-Link, který jednotlivá zařízení s podporou Wi-Fi 6 vypouští na už více než rok.

Nejnovější TP-Link Archer AX72 je určený nejen k tomu, aby průměrné domácnosti zajistil nadstandardní připojení více koncových zařízení současně, ale například i k realizaci datově natolik náročných aktivit, jako je streamování videa v 8K rozlišení. A to v danou chvíli (opět) současně na více zařízení najednou. Díky nejnovějšímu standardu Wi‑Fi 6 si můžete užít vyšší rychlosti, menší odezvy a vyšší kapacitu připojení, takže třeba při videokonferenci s vaším šéfem už nemusíte řešit, že se ve vedlejší místnosti váš potomek právě připojil k on-line hře.

Stabilní připojení, pořád

Samozřejmostí jsou i technologie, které má router navíc a které dále zajišťují vyšší rychlost a stabilitu. Jde třeba o HE160, výkonný modul FEM, 6 externích antén, technologii Beamforming (modelování paprsku), provedení 4T4R, MU-MIMO a OFDMA, díky kterým tenhle router dokáže zajistit připojení až pro stovku zařízení současně, a to bez vnímatelné odezvy.

Celé to pohání vysoce účinný 64bitový procesor Qualcomm nové generace, jenž routeru Archer AX72 umožňuje pohotové zpracování dat a také dále snižuje latenci v rámci sítě, díky čemuž je výsledná síť robustní a zároveň stabilní. Vysokorychlostní paměť byla vyrobena 14nm procesem.

 

 

Konstrukce zabraňuje přehřívání routeru

Povrch zařízení tvoří vzor připomínající brnění s celkovou plochou 167 cm², která je určena k odvodu tepla a díky tomu můžete potenciál routeru využít skutečně naplno. Zároveň se jedná o designovou záležitost, která routeru dodává moderní vzhled.

Zabezpečte svou síť díky řešení HomeShield

Díky použitému řešení TP-Link HomeShield poskytuje router pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, které chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů. Díky tomu je zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici jsou třeba vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo špičkové zabezpečení od společnosti Avira®.

TP-Link Mesh™ zajistí flexibilní síť

Wi-Fi router TP-Link Archer AX72 podporuje technologii OneMesh, díky které nabízí bezproblémové pokrytí celé domácnosti bez výpadků a prodlev. Stačí přidat extender podporující OneMesh. Jednotlivá koncová zařízení pak mohou přepínat mezi zdroji signálu podle toho, který zdroj právě vysílá nejsilněji a nejefektivněji.

Nastavení přes aplikaci i web

Již standardem je pak možnost snadného nastavení a obsluhy třeba přes mobilní aplikaci Tether, která je k dispozici pro Android i iOS, a to v češtině i slovenštině. Alternativně lze využít i pokročilé webové rozhraní, které spustíte z libovolného zařízení vybaveného internetovým prohlížečem. Snadné sdílení médií a vytvoření vlastního privátního cloudu usnadňuje jeden rychlý integrovaný port typu USB 3.0. pro připojení, např externího disku či NASu.

Klíčové vlastnosti Archer AX72:

  • Gigabitová Wi-Fi síť pro streamování v rozlišení 8K – 5 400Mbit/s Wi-Fi síť pro rychlejší prohlížení webových stránek, streamování a stahování, a to vše současně.
  • Wi-Fi 6 s plnou výbavou – se špičkovou technologií 4T4R a HE160 v pásmu 5 GHz poskytuje ultra rychlé připojení s rychlostí 4,8 Gbit/s.
  • Připojení více než 100 zařízení – router podporuje technologie MU-MIMO a OFDMA, které snižují zahlcení sítě a čtyřnásobně zvyšují průměrnou propustnost.
  • Široké pokrytí – 6 antén a technologie Beamforming zajišťují rozsáhlé pokrytí.
  • HomeShield – prémiové služby zabezpečení společnosti TP-Link chrání vaši domácí síť díky vyspělým funkcím na ochranu sítě a zařízení IoT.
  • Lepší odvětrávání, méně tepla – díky vylepšeným ventilačním otvorům může celý router pracovat na plný výkon.
  • Port USB pro sdílení – 1 port USB 3.0 umožňuje snadné sdílení médií a vytvoření privátního cloudu.
  • Snadné nastavení – s aplikací Tether nastavíte router za pár minut.

Více informací o produktu naleznete zde.

Fotografie produktu jsou k dispozici zde.