TP-Link Archer AX23: Vychutnejte si plynulost připojení s dvoupásmovým routerem a Wi-Fi 6

Superrychlá síť s plynulým připojením
Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 1 201 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 574 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či prohlížení webových stránek, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.

Právě streamování či stahování videí v rozlišení 4K nebo hraní nejnovějších on-line her je něco, co u předchozích standardů Wi-Fi sice možné bylo, ale nikoliv příliš plynule. U Wi-Fi 6 je však plynulost prioritou číslo jedna, a v případě Archeru AX23 je tento cíl ještě dále podpořen dalšími technologiemi.

Technologie pro vyšší efektivitu přenosu
Patří k nim například OFDMA pro komunikaci s více koncovými zařízeními současně. Díky vylepšenému algoritmu navíc roste výkonnost pokrytí bezdrátovou sítí. A už samozřejmostí je pak Beamforming, tedy technologie modelování paprsku, která opět zvyšuje rychlost i efektivitu připojení koncových zařízení.

Rychlé a stabilní připojení k síti podporuje i vysoce efektivní čipová sada Qualcomm nové generace, která zároveň šetří spotřebu energie. Samozřejmostí je pak kompatibilita routeru s většinou poskytovatelů internetových služeb, s dodatečnou podporou L2TP/PPTP. K dispozici je i podpora IPTV, která pracuje se stávajícími funkcemi TV přes internet.

 

 

OneMesh i vysoká úroveň zabezpečení
Router patří do rodiny zařízení TP-Link, která lze kombinovat v rámci sjednoceného meshového ekosystému s názvem OneMesh. Používat lze například s extendery OneMesh pro plynulé pokrytí celé domácnosti a „bezešvý“ roaming signálů.

Novinka se dále chlubí vysokou úrovní zabezpečení s šifrováním dle standardu WPA3, který znamená mnohem vyšší úroveň ochrany vašich dat v porovnání se staršími protokoly. Součástí jsou například bezpečnější šifrování hesel Wi-Fi sítí nebo vylepšená ochrana proti útokům hrubou silou.

K možnostem zabezpečení patří i funkce rodičovské kontroly, která funguje mezi všemi směrovači a její součástí jsou například blokování adres URL, správy profilů, pozastavení a další.

V neposlední řadě je třeba zmínit ještě mobilní aplikaci pro Android nebo iOS s názvem Tether, pomocí které můžete jednoduše spravovat veškerá nastavení routeru v českém i slovenském jazyce. To je samozřejmě i nadále možné také prostřednictvím intuitivního webového rozhraní.

Klíčové vlastnosti Archer AX23:

  • Rychlá síť Wi-Fi 1,8 Gb/s – vychutnejte si plynulé streamování a stahování v rozlišení 4K s Wi-Fi sítí 1,8 Gb/s.
  • Připojte více zařízení – směrovač komunikuje s více zařízeními pomocí OFDMA a současně snižuje zpoždění.
  • Rozsáhlejší pokrytí – vylepšený algoritmus, výkonný paprsek a vysoce výkonné antény zvyšují výkonnost pokrytí sítě Wi-Fi.
  • Platforma nové generace – vysoce efektivní čipová sada Qualcomm nové generace poskytuje rychlé a stabilní připojení k síti Wi-Fi a zároveň šetří spotřebu energie.
  • Rodičovská kontrola – vychutnejte si všestranné a přitom bezplatné funkce rodičovské kontroly, včetně blokování adres URL, správy profilů, pozastavení a dalších.
  • Pracuje s většinou poskytovatelů internetových služeb – kompatibilní s většinou poskytovatelů internetových služeb s dodatečnou podporou L2TP/PPTP. Podpora IPTV pracuje se stávajícími funkcemi TV přes internet.
  • OneMesh – používejte s extendery OneMesh, abyste získali pokrytí celé domácnosti a mohli si vychutnávat hladký Wi-Fi roaming.
  • Snadné nastavení – s aplikací TP-Link Tether nastavíte směrovač za pár minut.
  • Zpětná kompatibilita – podporuje všechny předchozí standardy 802.11 Wi-Fi zařízení.

Více informací o produktu naleznete zde.

Fotografie produktu jsou k dispozici zde.