Router TP-Link Archer C6U: nová varianta routeru s USB portem

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový bezdrátový gigabitový router Archer C6U, jenž podporuje standard AC1200 a ve dvou pásmech nabízí dost slušnou rychlost připojení i v 802.11ac.

Antény i Beamforming pro co nejlepší pokrytí

TP-Link Archer C6U uživatelům přináší dostatečně rychlé a stabilní připojení k bezdrátové síti Wi-Fi, a to i díky čtveřici externích a jedné interní anténě, jež slibují optimální úroveň pokrytí. A to v kombinaci s technologií Beamforming (modelování paprsku), která poskytuje širší bezdrátové pokrytí lepším zaměřením koncových zařízení.

Rychlost přenosu dat ve dvou pásmech dosahuje téměř 1 200 Mbit/s, z toho v pásmu 2,4 GHz maximálních 300 Mbit/s a v pásmu 5 GHz 867 Mbit/s. Taková rychlost už je dostatečná pro souběžné připojení více koncových zařízení, videohovory, hraní on-line her či streaming videa ve vysokém rozlišení.

Fungování většího množství souběžných připojení napomáhá i technologie MU-MIMO, která redukuje latenci sítě i její přetížení. Využití bezdrátové sítě Wi-Fi v domácnosti nebo kanceláři se tak stává efektivnějším.

Připojte se rychleji a snadno sdílejte data

Maximální rychlosti lze dosáhnout i s využitím kabelového připojení pomocí gigabitových ethernetových portů. Přes kabel rychle a stabilně připojíte třeba stolní počítače, smart televizory či herní konzole. Pro externí paměťová zařízení a úložiště pak slouží integrovaný port typu USB 2.0, pomocí kterého můžete rychle sdílet soubory, fotografie a videa.

Novinka zvládne i režim přístupového bodu

Specialitou bezdrátového routeru TP-Link Archer C6U je možnost jeho využití v režimu přístupového bodu. Kabelovou síť můžete díky tomu sdílet s dalšími bezdrátovými zařízeními a usnadnit tak jejich přístup k internetu.

Za zmínku stojí také již tradiční možnost snadného nastavení a správy prostřednictvím mobilní aplikace Tether, dostupné v češtině i slovenštině pro operační systémy Android a iOS.

Klíčové vlastnosti Archer C6U:

  • Podporuje standard 802.11ac
  • Současná připojení 2,4 GHz 300 Mb/s a 5 GHz 867 Mb/s dávají dohromady rychlost 1200 Mb/s celkové dostupné šířky pásma
  • Snadné připojení externích paměťových zařízení k portu USB 2.0 pro rychlé sdílení souborů, fotografií a videí
  • 4 externí antény a jedna interní anténa poskytují stabilní bezdrátová připojení a optimální pokrytí
  • Snadná správa sítě na dosah ruky s aplikací TP-Link Tether
  • MU-MIMO dosahuje dvojnásobnou efektivitu komunikace s až 2 zařízeními současně
  • Beamforming technologie poskytuje širší bezdrátové pokrytí
  • Podporuje režim přístupového bodu k vytvoření nového přístupového bodu Wi‑Fi

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-c6u/