TP-Link Archer VR2100: připojení v rychlém pruhu a novém designu

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový bezdrátový VDSL/ADSL router TP-Link Archer VR2100, díky kterému můžete ve vaší domácnosti nebo kanceláři přejet do rychlého pruhu, co se připojení k internetu týče. Dalším plusem zařízení je, že navíc i dobře vypadá.

Protože na rychlosti záleží

Nejnovější router TP-Link Archer VR2100 nabízí extrémní rychlosti připojení ve standardu AC2100, což znamená, že maximální rychlost přenosu dat u něj dosahuje až 2,1 Gb/s, z toho v pásmu 2,4 GHz 300 Mb/s a v pásmu 5 GHz 1 733 Mb/s. Díky podpoře nejnovější technologie Super VDSL (profil 35b VDSL2) dosahuje rychlost internetu v tomto režimu 350 Mb/s, což je tříapůlnásobek maxima původního VDSL2. Novinka je ale prostřednictvím integrovaného portu DSL navíc zpětně kompatibilní se standardy VDSL2, ADSL2 +, ADSL2 a ADSL.

Připojení za každé situace
Připojení k internetu je díky modelu TP-Link Archer VR2100 možné za každé situace. Univerzálnost zařízení podtrhuje jak port Ethernet WAN (pro připojení ke kabelovému modemu nebo modemu s optickým připojením), tak konektor USB 3.0, do kterého můžete bez problémů zapojit 3G/4G adaptér se SIM kartou v případě, že dojde k výpadku internetového připojení na straně vašeho poskytovatele.

Více paralelních zařízení a stabilnější připojení
Díky podpoře technologie 4x4 MU-MIMO je pomocí routeru možné připojit k síti více zařízení současně, a to s až čtyřikrát rychlejším výkonem. Tato technologie zajišťuje i redukci vzájemných interferencí připojených zařízení a zároveň nízkou latenci při náročnějších on-line aktivitách, jako je hraní her přes internet nebo streamování HD videa. Latenci neboli odezvu minimalizuje i maximální rychlost bezdrátového i kabelového připojení.

Základ meshového systému
Router TP-Link Archer VR2100 je kompatibilní s platformou TP-Link OneMesh™, což znamená, že v kombinaci s vhodnými opakovači nebo powerline adaptéry dokáže vytvořit plynulou a nepřerušovanou meshovou síť v rámci celé domácnosti nebo provozovny.

 

Snadné nastavení pomocí mobilní aplikace

Router, potažmo bezdrátovou síť a připojení domácnosti jako takové, lze jednoduše nastavit a spravovat prostřednictvím mobilní aplikace Tether, která je k dispozici pro operační systémy Android i iOS. Pomocí aplikace také můžete provádět automatické aktualizace firmwaru svého routeru, což znamená mimo jiné i zvýšenou úroveň bezpečnosti.

 

Klíčové vlastnosti Archer VR2100:

  • WiFi 802.11ac – 1 733 Mb/s v pásmu 5 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz
  • Technologie 4x4 MU-MIMO – snižuje latenci a umožňuje simultánní připojení více koncových zařízen najednou
  • Podpora Super VDSL2 – až 350 Mb/s přes kabel, čili až 3,5x více oproti nejbližšímu staršímu standardu VDSL2
  • Snadné nastavení – mobilní aplikace Tether vám pomůže s veškerou konfigurací včetně názvu a hesla domácí sítě
  • Univerzální připojení – zatímco Ethernet WAN umožňuje snadné propojení s modemem, do rozhraní USB 3.0 zapojíte třeba adaptér pro nouzové mobilní připojení

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr2100/