TP-Link Archer AX50: Dvoupásmový gigabitový router s podporou Wi-Fi 6 zrychlí vaši síť

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový dvoupásmový gigabitový router TP-Link Archer AX50, podporující nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax), který zrychlí vaši domácí či kancelářskou bezdrátovou síť na maximum.

Nový standard přináší vyšší rychlosti

TP-Link se u svého nového routeru Archer AX50 může pochlubit podporou nejnovějšího standardu bezdrátového připojení Wi-Fi 6, či chcete-li 802.11ax, což znamená maximální rychlost připojení k internetu na úrovni AX3000, tedy do cca 3 000 Mb/s. Zatímco 2 402 Mb/s je dosaženo ve frekvenčním pásmu 5 GHz, 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Díky těmto parametrům snadno připojíte i několik desítek koncových zařízení najednou a můžete přitom třeba streamovat on-line hry nebo video v HD rozlišení.

Kapacita dále narůstá
Kapacita počtu koncových zařízení dále narůstá díky efektivní modulaci OFDMA, a to přibližně čtyřnásobně oproti routerům bez ní. Simultánní přenos na více zařízení znamená vyšší možnosti konektivity v domácnosti a v kombinaci s extrémně nízkou latencí (až o 75 procent) pak zaznamenáte lepší reakci prostředí v on-line hrách a vyšší kvalitu video chatů.

Spolehlivější pokrytí
Zákazníci společnosti TP-Link nyní získají ještě spolehlivější a stabilnější bezdrátové připojení domácnosti či kanceláře pomocí Wi-Fi díky čtveřici externích antén a použití technologie Beamforming, tedy formování paprsku, jež automaticky vytvoří neviditelný „most“ mezi routerem a koncovým zařízením. Spolehlivost připojení navyšuje také použití řešení Intel® Home Wi-Fi Chipset, poskytující extra výkon Wi-Fi 6 Gigabit+.

Bezpečnost vždy až na prvním místě
Novinka samozřejmě splňuje všechny bezpečnostní parametry, které jsou u výrobce již standardem. Vaše Wi-Fi připojení tak bude bezpečnější a důvěryhodnější díky technologii TP-Link HomeCare™. Její součástí jsou nástroje rodičovské kontroly, integrovaný antivirus a také řešení kvality služeb pro volbu priority konkrétního zařízení.

 

K dalším výhodám modelu TP-Link Archer AX50 patří prodloužená výdrž baterie připojených koncových zařízení díky optimalizaci spotřeby energie při komunikaci. A nakonec třeba zmínit ještě kompatibilitu s virtuální asistentkou Amazon Alexa, podporující hlasové příkazy.

 

Klíčové vlastnosti Archer AX50:

  • WiFi 6 (802.11ax) – 2 402 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 574 Mb/s v pásmu 5 GHz
  • Technologie OFDMA – snižuje latenci a umožňuje simultánní připojení více koncových zařízen najednou
  • Zvýšené pokrytí Wi-Fi – Technologie Beamforming poskytuje vysoce efektivní bezdrátové připojení
  • Záruka bezpečnosti – pokročilé funkce, jako je rodičovská kontrola, správa sítě a řízení přístupu, poskytují silnou záruku na bezpečnost Wi-Fi
  • Inteligentní připojení – Funkce Smart Connect nasměruje klienty do méně přetíženého pásma a funkce Airtime Fairness optimalizuje využití času

Více informací o produktu naleznete zde:

www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-ax50/