První Mesh systém Deco s podporou Wi-Fi 6 poskytne plynulé připojení pro celou domácnost

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, přichází na trh s novinkou v podobě Wi-Fi Mesh systému Deco X60, který podporuje standard AX3000 (v rámci nejnovější technologie Wi-Fi 6 čili 802.11ax) s rychlostí bezdrátového připojení do 3 000 Mb/s a zesíleným plynulým pokrytím kýženého prostoru, především tedy domácnosti, ale i kanceláře.

Rychlé připojení s nízkou odezvou

Jak již bylo řečeno, je tento Wi-Fi Mesh systém velice svižný, oněch zmíněných 3 000 Mb/s dělí do 2 402 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Náleží také do portfolia produktů podporujících TP-Link Mesh technologii. Toto řešení inteligentně připojuje koncová zařízení k routeru nebo extenderu (opakovači), který je právě nejblíž, případně má v daném místě nejsilnější signál a pod názvem jedné sítě zajišťuje Wi-Fi roaming.

Rychlosti připojení sekunduje velice nízká odezva (latence), která zjednodušuje on-line hraní nebo videohovory. Silnější signál zajišťuje plynulejší připojení v rámci celé domácnosti a díky technologiím OFDMA a MU-MIMO nyní k síti připojíte mnohem více koncových zařízení než doposud, jmenovitě čtyřikrát tolik.

Sjednocení celé domácí sítě

Stejně jako u jiných Mesh řešení je i v případě TP-Link Deco X60 hlavní prioritou stabilní připojení k bezdrátové síti, čehož je dosaženo využitím několika rovnocenných extenderů, konkrétně tedy tří v základním balení. To je ale navíc možno postupně libovolně rozšiřovat.

Výhodou je jediné SSID (název, respektive konfigurace sítě) v celém pokrývaném prostoru, což dále zvyšuje stabilitu připojení a zároveň v danou chvíli ani nepoznáte, ke kterému z extenderů jste se právě připojili.

Bezpečnost až na prvním místě
TP-Link ani u tohoto modelu nezapomíná na oblast bezpečnosti. Samotnou síť šifruje prakticky neporazitelným standardem WPA3 a kromě toho stejně jako u svých dalších zařízení nabízí i řešení TP-Link HomeCare™. To sestává z funkcí rodičovské kontroly, samostatného antivirového softwaru a kvality služeb (QoS) pro snadnější řízení priority u jednotlivých koncových zařízení. A ještě nesmíme zapomenout na nastavení sítě, která je díky mobilní aplikaci Deco hračka.

Klíčové vlastnosti Mesh systému TP-Link Deco X60:

  • Podpora Wi-Fi 6: Nejnovější standard slibuje nejrychlejší možné připojení, které je vůbec schopen vám zajistit váš poskytovatel.
  • Vysoká rychlost a nízká latence: Dokonce i při těch datově nejnáročnějších on‑line aktivitách nebudete ztrácet nervy.
  • Jednotná síť: Sjednocená síť zajistí plynulejší připojení k internetu odkudkoliv z pokrývaného prostoru.
  • Důraz na bezpečnost: Šifrování WPA3 a řešení TP-Link HomeCare™ pro klid v duši.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/deco/deco-x60/