TP-Link rozšiřuje řadu produktů pro chytrou domácnost o Wi-Fi kameru Tapo C100

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, uvádí v rámci řady produktů pro chytrou domácnost TAPO, původně uvedené koncem loňského roku, novou domácí bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C100, která je určena pro využití v domácnosti i kanceláři, a díky okamžitému upozornění na mobilní telefon se okamžitě dozvíte, že se u vás něco děje.

Kamera Tapo C100 je stejně jako dříve představený model C200 osazena snímačem, který zvládne nahrávat video v křišťálově čistém, vysokém rozlišení, konkrétně Full HD 1080p, s vysokým jasem i ostrostí výsledného záznamu. Zařízení disponuje taktéž funkcí nočního vidění, se kterou dokáže snímat objekty až do vzdálenosti 9 metrů. To vám zajistí klidné spaní. A videozáznamy jsou automaticky ukládány na microSD kartu s kapacitou až 128 GB, což znamená až 384 hodin (16 dní) záznamu, čehož bylo dosaženo i při laboratorních testech.

Detekce pohybu znamená spuštění alarmu

Kameru samozřejmě můžete umístit kamkoliv, ideálně však tak, aby měla dostatečný rozhled, takže například ke vchodu do domu nebo do garáže. Jakmile zařízení detekuje pohyb, dojde vám na váš mobilní telefon upozornění formou SMS, na jehož základě následně můžete ověřit, jestli jde o planý poplach (třeba kočku) nebo opravdu něco vážného, například vloupání. Následně máte možnost prostřednictvím zařízení na dálku spustit světelné a zvukové efekty, které nezvaného návštěvníka takřka spolehlivě vystraší a potvrdí, že máte důkazy o jeho přítomnosti na záznamu.

Oboustranný přenos zvuku umožňuje vzdálenou komunikaci

Díky funkci oboustranného přenosu zvuku můžete prostřednictvím kamery například uklidňovat vašeho pejska, který se bojí sám doma, oznamovat svým dětem, kdy se vrátíte z práce, nebo třeba upozornit potenciálního narušitele, že se nachází na vašem výsostném území. To vše snadno nastavíte pomocí bezplatné mobilní aplikace Tapo Camera, kterou můžete brát jako dálkové ovládání. Při zapojení více kamer vám pro sledování záznamů nebo živých přenosů z nich stačí jediná aplikace. Pomocí aplikace zapnete i režim soukromí, který aktivujete tehdy, když jste doma a nahrávání ani detekce pohybu tedy není zapnuté. Soukromí je podpořeno i tím, že se záznamy neukládají nikde externě (na server či cloud), ale lokálně, na již zmíněnou microSD kartu.

Klíčové vlastnosti kamery Tapo C100:

  • Video s vysokým rozlišením: Zachyťte každý detail v křišťálově čistém obrazu s rozlišením 1080p.
  • Pokročilé noční vidění: Dokonce i v noci může kamera zaznamenávat dění až do vzdálenosti přibližně 9 metrů.
  • Detekce pohybu a upozornění: Bude-li detekován pohyb, dostanete upozornění na mobil.
  • Zvukový a světelný alarm: Spusťte světelné a zvukové efekty, abyste vyděsili nežádoucí návštěvníky.
  • Obousměrné audio: Komunikujte s ostatními prostřednictvím integrovaného mikrofonu a reproduktoru.
  • Bezpečné úložiště: Podporuje karty microSD (až 128 GB).

Více informací o produktu naleznete zde:

www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/tapo-c100/