TP-Link představuje nové cenově výhodné osmi- a šestnáctiportové řízené switche řady JetStream pro malé firmy a pracovní skupiny

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů pro malé a střední podniky a domácnosti, představuje nové řízené switche JetStream T2500G-10MPS a T2600G-18TS. První uvedený nabízí 8 gigabitových portů RJ45 s podporou napájení PoE+ podle standardu 802.3af/at, zatímco druhý dvojnásobný počet portů, avšak bez napájení. Oba potom obsahují i 2 gigabitové SFP sloty a poskytují široké možnosti řízení na vrstvě L2.

 

Osmiportový gigabitový řízený switch TP-Link JetStream T2500G-10MPS vyniká flexibilitou využití a nákladovou efektivitou. Je určený primárně pro potřeby rostoucích malých a středních firem a nabízí vysokou propustnost pro nejnáročnější pracovní skupiny na okraji sítě. V malých sítích může fungovat i jako páteř pro gigabitové přepínače a vysokorychlostní servery. Je vybavený mimo jiné funkcí pro vytvoření speciální hlasové VLAN výhradně pro hlasové aplikace. Vedle širokých možností řízení na vrstvě L2 a bezpečnostních funkcí je jeho důležitou vlastností i podpora standardu IEEE 802.3af/at pro napájení koncových zařízení prostřednictvím Ethernetové kabeláže. Zařízení dokáže poskytovat celkový výkon až 116 W, tedy dostatečný pro napájení bezdrátových přístupových bodů, bezpečnostních kamer, IP telefonů apod.

 

Cenově výhodný šestnáctiportový řízený switch TP-Link JetStream T2600G-18TS je zaměřený především na pracovní skupiny, které vyžadují vysoký výkon a široké spektrum funkcí na vrstvě L2 a L2+ včetně pokročilého řízení priorit provozu a statického směrování, které umožňuje jednoduchým způsobem interně segmentovat síť a zefektivnit její fungování. Zařízení je vybavené i funkcí diagnostického digitálního monitoringu (DDM), která zprostředkovává informace o stavu zapojených SFP modulů a umožňuje nastavit výstrahy, hraniční hodnoty teploty, napětí, proudu, a vysílacího a přijímacího výkonu.

 

Oba přepínače dále nabízí funkce jako IGMP snooping, který zajišťuje přeposílání multicastových streamů pouze relevantním odběratelům a šetří tak kapacitu sítě, protokol 802.1Q pro VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, protokoly STP/RSTP/MSTP, agregace linek nebo řízení toku dat podle standardu 802.3x. Nechybí ani funkce pro údržbu sítě včetně detekce zpětných smyček a diagnostiky kabelů.

 

Široké jsou u obou i možnosti zabezpečení včetně ochrany proti zahlcení pakety (Storm Control) a některým typům síťových útoků včetně ARP a DoS. K ověřování zařízení při připojování lze použít protokol 802.1X ve spolupráci se serverem Radius. Funkce Access Control Lists chrání citlivé síťové zdroje proti neoprávněnému přístupu odmítáním paketů podle zdrojové nebo cílové MAC adresy, IP adresy, portu TCP/UDP a VLAN ID. Funkce sítě VLAN pro hosty umožňuje přístup neověřených klientů k určitým síťovým zdrojům.

 

Pro snadnou správu nabízí switche TP-Link JetStream T2500G-10MPS a T2600G-18TS přehledné webové grafické rozhraní, příkazovou řádku, podporu protokolu SNMP (v1/2/3) a vzdálené sledování pomocí funkce RMON. Jsou vybavené také funkcí duálního obrazu systému, která umožňuje provádět aktualizace firmware bez přerušení provozu.

 

 

Klíčové vlastnosti:

 

 • Cenově výhodná řešení pro malé firmy a pracovní skupiny
   
 • 8/16 gigabitových portů a 2 sloty SFP, podpora PoE+ (pouze u T2500G-10MPS)
   
 • Statické směrování (funkce L2+) pomáhá optimalizovat směrování interního provozu a zefektivňuje využití síťových zdrojů
   
 • Široké možnosti řízení provozu na vrstvách L2-L4 včetně optimalizace pro hlav a video
   
 • Efektivní nástroje pro konfiguraci, správu a zabezpečení sítě
   
 • Ovládání z webového rozhraní nebo příkazové řádky
   
 • Pokročilé bezpečnostní funkce
   
 • Duální obraz systému pro aktualizace bez přerušení provozu