TP-Link představuje gigabitový stropní přístupový bod CAP1200

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů, představuje na českém trhu nový dvoupásmový přístupový bod pro sítě WLAN o rychlosti až 1200 Mbit/s. Nový přístupový bod podporuje bezdrátový standard 802.11ac Wave 2 a je určený především pro podnikové sítě s vysokou hustotou koncových zařízení. Pomocí hardwarových Wi-Fi kontrolérů Auranet AC50 nebo AC500 lze centrálně spravovat až stovky přístupových bodů CAP.

 

 

Přístupový bod TP-Link CAP1200 poskytuje připojení rychlostí 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz. Je vybavený technologií MU-MIMO, která umožňuje komunikovat s více zařízeními současně plnou rychlostí, což dřívější standardy neumožňovaly. Nepřerušené spojení při pohybu uživatele mezi přístupovými body zajišťuje technologie Fast Roaming. Zařízení lze provozovat v režimu samostatného přístupového bodu (režim FAT) nebo jako součást rozsáhlejší bezdrátové sítě s centrálním řízením pomocí kontroléru TP-Link Auranet (režim FIT).

 

 

Přístupový bod CAP1200 se dodává s montážní sadou pro snadné upevnění na strop či stěnu. Instalaci usnadňuje technologie napájení po Ethernetové síti (PoE) podle standardu 802.3af, kde k provozu zařízení stačí jediný kabel rozvodu místní sítě LAN.

 

 

Vysokou úroveň zabezpečení zajišťuje nejen šifrování podnikové třídy WPA/WPA2-enterprise, ale také možnost vytvořit samostatné sítě pro různé skupiny uživatelů (funkce Multi-SSID) a tzv. kaptivní portál, který pro povolení přístupu od uživatele požaduje určité úkony – například zadání uživatelského jména a hesla nebo souhlas s podmínky užití služeb. Hosty lze ověřovat rovněž pomocí SMS nebo Facebooku.

 

 

 

Klíčové vlastnosti:

 

 

 • Přenosová rychlost 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 867 Mbit/s (5 GHz)
   
 • Technologie MU-MIMO pro maximální rychlost připojení většího počtu koncových zařízení současně
   
 • Přechod mezi přístupovými body bez přerušení spojení díky technologii Fast Roaming
   
 • Nižší náklady na instalaci díky podpoře technologie PoE pro napájení po Ethernetových kabelech
   
 • Možnost vytvořit více sítí pro různé typy uživatelů pomocí funkce Multi-SSID
   
 • Zabezpečení silným šifrováním a přihlašování hostů prostřednictvím kaptivního portálu
   
 • Kontrolér Auranet umožňuje snadno spravovat stovky přístupových bodů z jednoho místa