TP-Link uvádí na trh sadu domácích powerline adaptérů TL-WPA9610 KIT pro pevnou i bezdrátovou gigabitovou síť

TP-Link uvádí na český trh první powerline adaptér, který nabízí přenos dat po elektrické síti kategorie AV2000 a zároveň bezdrátové Wi-Fi připojení třídy AC1200. Adaptér s označením TL-WPA9610 KIT se dodává v sadě dvou kusů a je určený pro nejnáročnější síťové úlohy v domácnosti.

 

 

 

Adaptér TL-WPA9610 KIT u pevného připojení využívá standard HomePlug AV2 pro přenosy rychlostí až 2000 Mb/s. Při takto vysokých rychlostech mohou kabelem připojená zařízení, např. herní konzole, počítače a digitální přehrávače, bezproblémově streamovat video v rozlišení 4K. Bezdrátová zařízení mohou využít rychlost až 1167 Mb/s díky Wi-Fi standardu AC. Pásmo 2,4 GHz s rychlostí 300 Mb/s slouží k méně náročným činnostem jako procházení internetu, práce s e-mailem nebo na sociálních sítích, zatímco pásmo 5 GHz s rychlostí 867 Mb/s umožňuje plynulé streamování videa ve vysokém rozlišení a hraní her bez zadrhávání.

 

Smyslem powerline adaptéru TL-WPA9610 KIT je umožnit připojení celé domácnosti, k čemuž je patřičně vybavený. Technologie 2×2 MIMO s tvarováním signálu umožňuje vytvořit více souběžných spojení s koncovými zařízeními s maximální přenosovou rychlostí a větší stabilitou. Tlačítko Wi-Fi Clone na jeden stisk automaticky zkopíruje název sítě (SSID) a heslo z routeru, což maximálně zjednodušuje a urychluje nastavení. Funkce automatické synchronizace Wi-Fi umožňuje předat nastavení Wi-Fi sítě do sítě Powerline pouhým stiskem tlačítka pro párování.

 

 

 

 

Powerline adaptér TL-WPA9610 KIT lze ovládat pohodlně pomocí nástroje tpPLC, který umožňuje snadné nastavení a správu sítě powerline i Wi-Fi. Nástroj tpPLC je k dispozici jednak prostřednictvím intuitivního webového rozhraní, ale také jako mobilní aplikace pro chytré telefony s operačním systémem iOS nebo Android.

 

 

Klíčové vlastnosti:

 

  • Rychlost až 2000 Mb/s pro nejnáročnější činnosti.

 

  • Dvoupásmová Wi-Fi s kombinovanou rychlostí až 1200 Mb/s nabízí rychlé a bezproblémové připojení k bezdrátové síti pro všechna domácí zařízení.

 

  • Automatická synchronizace Wi-Fi Auto-Sync konfiguruje další případné extendery a nastaví jednotně parametry u všech síťových zařízení.

 

  • Snadná správa pomocí přehledného webového rozhraní nebo mobilní aplikace tpPLC.