TP-Link představuje chytré žárovky s ovládáním pomocí mobilních zařízení a digitálních asistentů

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů a inteligentních digitálních zařízení pro domácnosti a malé firmy, představuje na českém trhu chytré Wi-Fi žárovky řady LB. Všechny modely jsou ovladatelné bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi, stmívatelné a až o 80 % energeticky méně náročné než klasické žárovky při stejném světelném toku. TP-Link nabízí žárovky s výkonem 8-11 W, což odpovídá přibližně tradičním žárovkám 50-75 W. Jednotlivé modely se liší i dalšími možnostmi, jako je nastavení teploty bílého nebo barevného odstínu světla podle denního rytmu.

 

 

 

 

 

Foto: Chytrá Wi-Fi LED žárovka s možností měnit barevné odstíny LB130

 

 

 

Široké možnosti nastavení a programování osvětlení

 

 

Pomocí ovládací aplikace je možné měnit různé parametry osvětlení. Od prostého nastavení jasu (modely LB100 a 110) po barevnou teplotu (model LB120) či dokonce barevný odstín (LB130). Tímto způsobem lze vytvářet příjemná osvětlení pro specifické situace jako čtení, sledování televize, společenskou zábavu, odpočinek nebo spánek. Chytré Wi-Fi žárovky je možné řídit jednotlivě i po skupinách a nastavení pro různé situace si v aplikaci uložit jako scény, které lze jednoduše přepínat ručně nebo automaticky podle časového rozvrhu. Modely LB120 a LB130 navíc dokáží nejen automaticky rozsvěcet a zhasínat podle denní doby, ale také dennímu rytmu přizpůsobovat charakter světla, aby působilo co nejpříjemněji a nejpřirozeněji.

 

 

 

 

Foto: Chytrá Wi-Fi LED žárovka se stmíváním LB 110

 

 

 

Ovládání osvětlení domácnosti na dálku

 

 

Chytré žárovky řady LB lze ovládat pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi kdykoli a odkudkoli bez dodatečných hardwarových zařízení. Výrobce k tomuto účelu poskytuje bezplatnou aplikaci Kasa pro zařízení se systémem Android (verze 4.1 nebo vyšší) nebo iOS (verze 8 nebo vyšší). Žárovky TP-Link řady LB lze rovněž spárovat s ovládacími zařízeními pro inteligentní domácnost Amazon Echo, Dot, Tap a dalšími, která podporují hlasové ovládání.

 

 

 

 

Klíčové vlastnosti:

 

 • Ovládání svítidel na dálku tabletem nebo chytrým telefonem pomocí bezplatné aplikace pro iOS a Android
   

 • Jemné vyladění osvětlení včetně regulace jasu, teploty bílé a barvy světla
   

 • Možnost ovládání hlasem při propojení s digitální osobní asistentkou Amazon Alexa
   

 • Automatické přizpůsobování charakteru světla podle denní doby
   

 • Sledování spotřeby energie v reálném čase
   

 • Úspora energie až 80 % oproti tradiční žárovce s odpovídajícím světelným tokem
   

 • Nevyžaduje žádný další hardware – šroubuje se do standardní patice a připojuje přímo k domácí Wi-Fi síti