TP-Link představuje třípásmový domácí Wi-Fi router Archer C5400 s rychlostí 5,4 Gbit/s

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, uvádí na český trh třípásmový Wi-Fi router Archer C5400. Zařízení nabízí celkovou rychlost až 5400 Mbit/s ve třech samostatných pásmech a je uzpůsobené pro vysokou zátěž, například online hru více hráčů nebo streamování videa v ultra vysokém rozlišení (4K). Router Archer C5400 je spolu s dalšími novými produkty součástí nabídky řešení společnosti TP-Link pro připojenou a propojenou inteligentní domácnost.

 

 

Router Archer C5400 je koncipovaný tak, aby poskytoval maximální výkon a stabilitu domácí bezdrátové sítě s velkým počtem připojených zařízení. Je vybavený výkonným dvoujádrovým procesorem o taktu 1,4 GHz a třemi koprocesory. Celkem 8 externích antén zajišťuje široké pokrytí a vysokou kvalitu signálu. Technologie tvarování paprsku (tzv. beamforming) lokalizuje připojená zařízení a posiluje signál v jejich směru. Archer C5400 dosahuje celkové rychlosti až 5400 Mbit/s ve třech samostatných pásmech – jednom na frekvenci 2,4 GHz (1000 Mbit/s) a dvou na frekvenci 5 GHz (2164 Mbit/s). Lze tedy například vyhradit jedno pásmo pouze hrám nebo multimédiím, aniž by tím trpěla rychlost připojení ostatních zařízení.

 

Nejnovější technologie jako MU-MIMO, Smart Connect, 4-Stream a NitroQAM několikanásobně zvyšují výkon Wi-Fi oproti běžným routerům standardu AC. Zatímco tradiční routery komunikují v danou chvíli vždy pouze s jedním zařízením a přepínají mezi připojeními, Archer C5400 dokáže díky technologii MU-MIMO komunikovat plnou rychlostí se čtyřmi přístroji současně. Technologie Smart Connect zároveň zajišťuje, aby každé zařízení bylo připojeno nejvyšší možnou rychlostí s ohledem na jeho možnosti a potřeby. Technologie Broadcom® NitroQAM™ a 4-Stream přitom zvyšují rychlost přenosu dat až o 25 % a umožňují dosáhnout nejvyšších technicky možných rychlostí bezdrátového standardu 11ac.

 

 

Klíčové vlastnosti:

  • Celková rychlost až 5400 Mbit/s v jednom pásmu 2,4 GHz a dvou pásmech 5 GHz
  • Komunikace plnou rychlostí s několika zařízeními současně
  • Technologie Broadcom® NitroQAM™ a 4-Stream umožňují až o 25 % rychlejší přenos dat
  • Automatické přidělování optimálního pásma podle typu zařízení a pracovní zátěže
  • Dvoujádrový procesor a 8 antén s technologií tvarování paprsku zajišťují vysoký výkon a stabilitu bezdrátové sítě
  • Možnost vytvořit bezpečně oddělenou síť pro hosty