TP-Link uvádí na trh cenově dostupný dvanáctiportový 10G inteligentní switch pro malé a střední firmy

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů pro malé a střední podniky a domácnosti, uvádí na trh desetigigabitový switch JetStream T1700X-16TS se dvanácti 10Gb porty a čtyřmi 10Gb sloty typu SFP+. Switch TP-Link T1700X-16TS představuje cenově dostupné a spolehlivé řešení pro malé a střední podniky, zejména pro účely virtualizace, cloudových služeb a aplikací jako VoIP, streamování videa v HD kvalitě nebo bezpečnostní dohled pomocí IP kamer. Technologie 10GBase-T umožňuje také snadný přechod na 10G Ethernet i s běžnou CAT kabeláží. Vedle vysokého výkonu a pokročilých bezpečnostních funkcí nabízí rovněž bohaté možnosti řízení provozu a pohodlnou správu.

 

 

Kapacita přepínání 320 Gbit/s a snadný přechod na 10G Ethernet

 

 

Switch T1700X-16TS nabízí 12 portů RJ45 typu 10GBase-T a čtyři optické sloty SFP+, které poskytují celkovou kapacitu přepínání až 320 Gbit/s. To zvyšuje odolnost sítě proti zátěži a předchází jejímu zahlcení způsobenému aplikacemi náročnými na objem dat.

 

Díky podpoře technologie 10GBase-T umožňuje switch T1700X-16TS snadno zvýšit rychlost místní Ethernetové sítě na 10 Gbit/s, která byla dosud vyhrazená nákladným technologiím založeným na optických vláknech pro přístup k páteřní síti nebo v prostředí datových center. Technologie 10GBase-T je zpětně kompatibilní se 100 a 1000Mbit/s sítěmi Ethernet a dokáže automaticky přepínat mezi rychlejšími a pomalejšími připojeními. Nejdůležitější však je, že zvyšuje maximální rychlost při využiti stávajících rozvodů CAT5e/CAT6 RJ-45 (do 55 m) a CAT6A/CAT7 (do 100 m), což pro zákazníky znamená nezanedbatelnou úsporu.

 

 

Podpora smíšených sítí, komplexní řízení provozu a kvalitní zabezpečení

 

 

Switch TP-Link T1700X-28TS nabízí širokou paletu funkcí usnadňujících provoz a správu pevných a bezdrátových sítí. Díky statickému routingu L2+ spolu mohou zařízení v různých podsítích a virtuálních LAN vzájemně komunikovat. Nechybí rozsáhlá sada funkcí pro řízení toků dat (QoS) a ochrana proti neoprávněnému přístupu, útokům zvnějšku a šíření škodlivého softwaru. Switch je vybavený také funkcí duálního obrazu systému, která umožňuje provádět aktualizace firmware bez přerušení provozu.

 

 

Klíčové vlastnosti:

  • 12 desetigigabitových Ethernetových portů + 4 sloty 10G SFP+
  • Technologie 10GBase-T pro nákladově efektivní přechod na 10G Ethernet při zachování stávajících metalických rozvodů
  • Statické směrování (funkce L2+) pomáhá optimalizovat směrování interního provozu
    a zefektivňuje využití síťových zdrojů
  • Efektivní nástroje pro konfiguraci, správu a zabezpečení sítě
  • Ovládání z webového rozhraní nebo příkazové řádky
  • Pokročilé bezpečnostní funkce
  • Duální obraz systému pro aktualizace bez přerušení provozu