TP-Link uvádí na trh svůj první VDSL2 modem s Wi-Fi routerem TD-W9970

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje na českém trhu nový VDSL/ADSL modem s Wi-Fi a LAN routerem doplněným o funkce tiskového a mediální serveru se sdíleným datovým úložištěm. Jedná se první zařízení společnosti TP-Link podporující standard VDSL2 na českém trhu.

 

 

 

Multifunkční zařízení pro moderní domácí síť

 

Modem s routerem TP-Link TD-W9970 je univerzální víceúčelové zařízení uzpůsobené kombinovaným hlasovým, video a datovým službám typu „triple play“ včetně HDTV a interaktivních online her. Kompletně zajistí připojení domácnosti k internetu a vytvoření domácí bezdrátové nebo pevné sítě. Připojení k internetu je možné volit ze dvou způsobů: VDSL2 (kompatibilní s ADSL2+/ADSL2/ADSL) s rychlostí až 100 Mbit/s oběma směry, nebo Ethernet WAN pro kabelové nebo optické připojení. Zařízení, která nejsou vybavená vlastním Wi-Fi modulem, lze připojit čtyřmi standardními Ethernetovými porty typu RJ45 o rychlosti 100 Mbit/s.

 

 

 

Síť Wi-Fi je založená na standardu 802.11b/g/n a nabízí přenosovou rychlost až 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz, které podporují všechna běžná bezdrátová zařízení včetně starších modelů. Rychlost je dostačující i pro streamování videa ve vysoké kvalitě, online hry a jiné úlohy náročné na přenosovou kapacitu. Připojení je možné i prostřednictvím čtyř gigabitových LAN portů.

 

Snadné sdílení a kvalitní zabezpečení

 

Vedle síťových portů je modem TD-W9970 vybavený také multifunkčním portem typu USB 2.0, k němuž lze připojit tiskárnu nebo externí pevný disk jako datové úložiště sdílené všemi uživateli v síti. Přistupovat k němu lze i vzdáleně díky funkci FTP serveru.

 

Zařízení umožňuje zřídit zabezpečenou virtuální privátní síť až s deseti tunelovými připojeními VPN zároveň, takže uživatelé mohou bez obav přistupovat ke svým datům odkudkoli, doma i na cestách.

 

Klíčové vlastnosti:

 

  1. Duální WAN port pro VDSL/ADSL, optické nebo kabelové připojení k internetu
  2. Univerzální zařízení uzpůsobené pro kombinované hlasové, video a datové služby
  3. Možnost sdílení souborů, multimédií a tiskáren
  4. Zabezpečené VPN připojení pro vzdálený přístup k souborům