TP-Link představuje dvoupásmové Wi-Fi access pointy s napájením přes Ethernet EAP225 a 245 pro vysokorychlostní bezdrátové sítě

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, přichází na český trh s dvoupásmovými stropními access pointy TP-Link EAP225 a EAP245. Nová zařízení lze připojit do místní gigabitové sítě s podporou napájení přes Ethernet a nabízí bezdrátové připojení celkovou rychlostí až 1200 Mbit/s (EAP225), respektive 1750 Mbit/s (EAP245). Oba přístupové body jsou určené pro náročná prostředí, jako jsou například menší hotely, školy, obchody a další prostory s velkým počtem uživatelů.

Foto: EAP225

 

Vyznačují se jednoduchostí nasazení i obsluhy a také robustním zabezpečením na průmyslové úrovni. Technologie napájení po ethernetové síti (PoE) umožňuje zařízení umístit do vzdálenosti až 100 m od routeru nebo switche bez nutnosti instalace zdroje napájení. Konfiguraci a správu zajišťuje centralizovaný řídicí software s vizualizací provozu.

 

Špičková rychlost a pokročilé technologie

 

Nové přístupové body řady TP-Link EAP podporují nejnovější generaci Wi-Fi podle standardu 802.11ac, který doplňuje pokročilá technologie 3x3 MIMO zvyšující datovou propustnost. Model EAP245 dosahuje rychlosti 1300 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 450 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a model EAP225 nabízí rychlost 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Funkce vyvažování zátěže zajišťuje kvalitní připojení k síti velkému počtu uživatelů současně a funkce přepínání pásma automaticky přesouvá duální koncová zařízení do rychlejšího pásma 5 GHz.

 

Foto: EAP245

 

Nenápadné provedení na strop či stěnu

 

Přístupové body EAP225 a EAP245 svým designem připomínají nástropní svítidlo a lze je snadno upevnit k jakémukoli povrchu na strop či stěnu. Instalaci zjednodušuje i technologie napájení po ethernetové síti PoE (standardu 802.3af u modelu EAP225 a 802.3at u modelu EAP245), takže stačí k zařízení přivést jediný kabel.

 

Snadná správa rozsáhlých bezdrátových sítí

 

Pro správu přístupových bodů TP-Link EAP225 a EAP245 slouží centrální řídící software TP-Link Auranet Controller, který umožňuje pohodlnou konfiguraci, ovládání a aktualizaci až stovek zařízení zároveň, a to z jakéhokoli počítače připojeného v síti. Obsahuje řadu administrátorských nástrojů a funkcí, mimo jiné centralizovanou konfiguraci, monitorování stavu sítě a provozu v reálném čase včetně grafické analýzy, vizualizaci prostoru s rozmístěním přístupových bodů a dávkovou instalaci aktualizací firmwaru.

 

Kvalitní zabezpečení je nutnost

 

Přístupové body EAP225 a EAP245 jsou vybavené silným zabezpečením včetně šifrování WPA/WPA2 a protokolu 802.1X s bezpečným ověřováním pomocí RADIUS serveru. Riziku narušení integrity sítě pomáhají předcházet i funkce Multi-SSID pro vytvoření oddělených sítí pro různé uživatele, filtrování podle MAC adres a detekce cizích přístupových bodů.

 

Uživatelé se mohou přihlašovat pomocí kaptivního portálu, který vyžaduje provedení určitých úkonů, například zadání uživatelského jména a hesla nebo odsouhlasení podmínek užití služeb.

 

 

Klíčové vlastnosti:

  • Řídící software umožňuje snadno spravovat stovky přístupových bodů z jednoho místa
  • Podpora technologie PoE zjednodušuje přívodní kabeláž
  • Provedení vhodné pro snadnou montáž na strop nebo na stěnu
  • Kaptivní portál poskytuje pohodlný způsob ověřování hostů v síti
  • Možnost vytvořit více sítí pro různé uživatele pomocí funkce Multi-SSID a omezit u nich přístupovou rychlost
  • Vyvažování zátěže zajišťuje kvalitní připojení mnoha uživatelů současně
  • Zabezpečení šifrováním na průmyslové úrovni a bezpečné ověřování pomocí RADIUS serveru
  • Gigabitové připojení k místní síti pro aplikace náročné na kapacitu přenosu a multimédia
  • Konstrukce z materiálů s nízkou dýmavostí bez emisí halogenů.
  • Možnost nastavení priority různých typů datových toků (multimédia, hlasové služby atd.)