Jak si zřídit home office na terase aneb domácí kancelář v létě

V režimu home office neboli domácí kanceláře dnes kvůli epidemii koronaviru Covid-19 funguje více lidí než kdy dříve. A stále více se zdá, že se toho v tomto směru příliš nezmění ani do léta. Spousta z nás tak začíná přemýšlet, jak si svoje „domácí vězení“ alespoň trochu zpříjemnit.


Lidé pracující z domova mají velkou výhodu ve chvíli, kdy nejsou zavřeni v bytě, ale disponují domem se zahradou nebo alespoň maličkou zahrádkou či dvorkem. A ještě lepší je, když se na té zahrádce nebo dvorku nachází terasa nebo aspoň rovný chodník, na který je možné postavit stůl, vedle něho křeslo nebo židli a na něj počítač. Zkrátka si vytvořit letní verzi domácí kanceláře, kdy spojíte příjemné s užitečným a u práce, respektive zajišťování živobytí, se nadýcháte čerstvého vzduchu.

Jenže k práci na terase potřebujete i vhodné a stabilní internetové připojení. Toho lze docílit několika způsoby, a to i prostřednictvím produktů tradičního výrobce síťových zařízení TP-Link, který nabízí komplexní portfolio řešení právě pro potřeby vaší flexibilní domácí kanceláře.

Jednou z možností je využití silného routeru, který v ideálním případě podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6 a má dostatečný dosah. Za příklad může sloužit třeba model Archer AX10, který nabízí kombinovanou rychlost přenosu dat ve dvou pásmech až do 1,5 Gb/s a pokud ho umístíte do vhodné vzdálenosti od terasy, můžete jednoduše zrychlit svoje připojení v těchto místech.

Alternativou, která stejně jako upgrade routeru mimo jiné rozšíří i počet potenciálně souběžně připojených zařízení, je využití meshového systému. Zmínit zde můžeme například sadu Deco E3, která obsahuje jeden router Deco E4 a jeden extender Deco M3W, jenž přenese pokrytí právě třeba na terasu. Pokud je terasa větší, pak můžete do další zásuvky připojit další zařízení Deco M3W.

Jestliže už máte rozvody internetu a bezdrátovou síť v rámci domácnosti vyřešené, pak vám bude stačit dokoupit pouze samostatný extender, který zapojíte do zásuvky v blízkosti terasy a stávající síť si tak snadno a rychle rozšíříte do venkovních prostor. Z extenderů, tedy opakovačů z dílny TP-Linku lze doporučit modely RE200 a RE300. S oběma by vám měl signál na terase zesílit na úroveň dostatečnou například pro použití při skupinových podnikových videohovorech a podobně.

Nepotřebujete-li pokrýt pouze terasu, ale celou zahradu, potom je tu ještě jedna alternativa, a to venkovní přístupový bod EAP225-outdoor, jenž nabízí vysoký přenosový výkon i vyšší citlivost antén pro pokrytí většího prostoru. Samozřejmostí je odolnost zařízení proti nepříznivému počasí a také velice snadná a intuitivní instalace zařízení