Wi-Fi routery

Wi-Fi router je základním prvkem pro vytvoření bezdrátového přístupu k internetu. Dokáže zajistit pokrytí pro menší domácnosti i s větším počtem uživatelů. Skvěle se tak hodí pro home office i home „vyučování“. Routery TP-Link se dají ovládat přes aplikaci Tether v telefonu a mimo jiné lze na nich nastavit nebo omezit dětem přístup k nežádoucímu obsahu. Některé routery jsou vybaveny i balíkem funkcí HomeCare, který obsahuje antivirus, pokročilejší rodičovskou kontrolu a snadné nastavení priorit komunikace.
Samostatný Wi-Fi router je vhodný především pro menší a málo členité domácnosti. Síť ale můžete snadno rozšířit bezdrátově pomocí extenderů či přes elektrickou síť pomocí powerline adaptérů.


Bestsellerem v nabídce TP-Linku je například model Archer C6, gigabitový router jenž podporuje dvoupásmovou Wi-Fi AC1200 (s kombinovanými rychlostmi až do 1 167 Mb/s) a technologii MU-MIMO pro souběžné plnohodnotné připojení více koncových zařízení. Za zmínku dále stojí Wi-Fi router Archer C80 s podporovaným standardem AC1900 (s rychlostmi do 1 900 Mb/s ve dvou pásmech), který díky technologii 3×3 MIMO a Beamformingu (modelování paprsku) poskytuje vysoce efektivní bezdrátové připojení a pokrytí. A nakonec novinka v podobě modelu Archer AX50, zařízení podporujícího nejnovější standard Wi-Fi 6 (802.11ax) a poskytujícího vyšší rychlost, větší kapacitu a nižší latenci. Tento router je navíc zabezpečen balíkem funkcí HomeCare, který obsahuje antivirus, pokročilou rodičovskou kontrolu a snadné nastavení prioritizace aktivit QoS.