Mesh systémy

Bezdrátová Wi-Fi síť vytvořená pomocí několika rovnocenných Mesh jednotek je posledním trendem i v domácím prostředí. Takto vytvořená síť vytvoří velmi spolehlivé pokrytí v každém koutu vaší domácnosti, a to i v opravdu velkých domech. Síť poskytuje vysokou rychlost bez prodlevy a má velkou kapacitu i na počet připojených zařízení. Proto ji využijte jak při práci z domova, online hraní, video streamingu, video hovorech a samo-vzdělávání, tak i pro připojení dalších zařízení z oblasti chytré domácnosti, jako jsou chytré kamery, domácí spotřebiče, ovládání samotného domu či datová úložiště.
Nespornou a hlavní výhodou Mesh systémů Deco je fakt, kterého si pak ani nevšimnete. K Wi-Fi se heslem připojíte jen jednou a pak nezáleží, zda jste v garáži, na zahradě, v obýváku nebo v pokoji v podkroví. Kamkoliv se přesunete, tak vás Mesh síť automaticky připojí k té nejvhodnější jednotce s nejsilnějším signálem, a to vše bez přerušení datového toku. Oproti situaci s jednotlivými routery, kdy se připojený mobil nebo notebook „drží“ routeru do poslední chvíle, dochází k výraznému zpomalení, výpadkům, až se signál nakonec přeruší. Produkty z řady Deco zajistí u vás doma jednu konzistentní síť, bez ohledu na její velikost, a vždy vám poskytne silný Wi-Fi signál a maximální rychlost v daném místě. Mesh routery TP-Link jsou vybaveny i balíkem HomeCare, který obsahuje antivirus či pokročilou rodičovskou kontrolu, aby se zvědavý potomek „omylem“ nedostal na obsah pro něj nevhodný. Navíc celý systém i pravidla snadno nastavíte a ovládáte odkudkoliv přes mobilní aplikaci Deco.


V případě potřeby pokrýt větší prostor jednoduše přidáte další jednotku. K systému můžete připojit až 100 zařízení současně. Ačkoliv se investice do takového systému může zdát vyšší, je nyní mnohem dostupnější a rozhodně se vyplatí. A to nejen díky vyšší rychlosti, delší životnosti, ale i připravenosti na budoucnost. Stálicí mezi TP-Link mesh systémy je sada Deco M5, kterou můžete zakoupit v balení po 1, 2 nebo 3 jednotkách. Se třemi jednotkami pokryjete rychlostí až 1267 Mb/s až 500 m2. Díky balíku bezpečnostních funkcí HomeCare bude vaše Wi-Fi síť v bezpečí. Stejnou plochu můžete pokrýt i sadou jednotek Deco M4, a to rychlostí až 1167 Mb/s. Zakoupit můžete i základní set Deco E3, který sestává z jednoho routeru Deco E4 a jednoho extenderu Deco M3W. S tímto mesh systémem pak pokryjete domácnost o velikosti plochy až 230 m2. Výhodou je, že všechny systémy Deco spolu spolupracují.